O NAS

Firma “Kliper” zajmuje się usługami na wysokościach. Na polskim rynku istnieje już od 1993r. Chociaż początki są starsze. Pomysł na stworzenie firmy wiąże się z pasja do wspinaczki i poruszaniem w przestrzeni.  W “dawnych” czasach usługami na wysokościach zajmowały się tylko Kluby Wysokogórskie,  “Kliper” był jedną z pierwszych firm działających w tej branży. Od początku działalności podstawą działania są techniki alpinistyczne- zjazdowe zmodyfikowane do potrzeb budowlanych. Techniki alpinistyczne to techniki tzw.”lekkie”, które w porównaniu do tradycyjnych rusztowań nie wymagają ciężkiego sprzętu do transportu, nie ingerują w konstrukcję budynku, a także nie niszczą zieleni. Ich ważną cechą jest szybkość. Dzięki nim można wykonać  zadanie o wiele szybciej, niż w przy użyciu rusztowań.

Zgrany zespół tworzą tylko wykwalifikowane osoby. Przeszły one specjalistyczne szkolenie na wybranych kursach m.in. kursy arborystyczne, do prac budowlanych, ratownictwa ścianowego, kursy wspinaczkowe. Posiadamy również kompetencje Industrial Rope Access Trade Association czyli popularna IRATA.

Jednakże same umiejętności “alpinistyczne” to zaledwie początek, ważny jest sprawdzony proces stałego szkolenia w firmie Kliper, oraz  kwalifikacje zawodowe (np. murarskie, tynkarskie, malarskie, arborystyczne, dekarskie, spawalnicze itp.), no i doświadczenie. Dlatego w pracy z powodzeniem łączymy zdobyte przez nas umiejętności z kompetencjami budowlanymi, a w trakcie wykonywania zlecenia możemy się skupić na najważniejszych elementach bezpieczeństwie i solidność.

Początkowo firma zajmowała się tylko pracą na silosach i kominach przemysłowych, jednak w miarę rozwijania się zespołu w kolejnych latach zaczęliśmy realizować coraz to bardziej różnorodne zlecenia. Zajmowaliśmy się już:

 • ekspertyzą wnętrz kominów przemysłowych
 • naprawą trzonu komina
 • rozbiórką kominów ceglanych
 • piaskowaniem i zabezpieczeniem antykorozyjnym suwnic i kominów
 • myciem elewacji szyb
 • pracami konserwatorskimi w kościele
 • malowaniem elewacji bloków
 • czyszczeniem zbiorników chemicznych
 • malowaniem ochronnym wież kratownic GSM-u
 • montażem dróg kablowych i kabli w zakładach Volkswagena Crafter koło Wrześni
 • pielęgnacją drzew i wycinką sekcyjną, jeżeli jest konieczna, stosując techniki arborystyczne (bez chodzenia w kolcach i kaleczenia drzew)
 • zabezpieczeniem konarów drzew przed złamaniem stosujemy specjalne wiązania elastyczne

Przy realizacji projektów, wykorzystujemy, jeżeli jest to konieczne także nowe własne autorskie metody, do przemieszczania się w przestrzeni i dostępu w wskazane miejsca. Aby zlecenia były jak najlepiej wykonywane ciągle doskonalimy techniki dostępu linowego.

Wprowadzamy do oferty montaż specjalistycznych wiązań elastycznych, dzięki którym nie trzeba kaleczyć drzew, a jedynie zabezpieczać wybrane konary. Przy współpracy z jednym z najbardziej znanych polskich arborystów Jerzym Stolarczykiem możemy również przeprowadzić wszechstronne specjalistyczne badania np. statyki drzew metodą ITEG, tomografię drzewa itp.

KONTAKT:

Andrzej Piechocki
tel. 602 108 433

Godziny otwarcia:

poniedziałek – piątek
9:00 – 17:00

ADRES:

Konstytucji 3 Maja 13 d/109
87-100 Toruń

DANE FIRMY:

NIP 8791108837
REGON 870032762

Mapa dojazdu: